Banner ImageRight Bar

Resize text

Current Zoom: 100%


2007 Regional Winners

Central Coast Winners

Central Coast Region Volunteer of the Year
Russell Deaves of Wyee
Central Coast Region Youth Volunteer of the Year
Jamie McKenzie of Tascott
Central Coast Region Senior Volunteer of the Year
Michael Read of Somersby

Central West Winners

Central West Region Volunteer of the Year
Rhoma Hale of Molong
Central West Region Senior Volunteer of the Year
Bryson Troy of Quandialla

Hunter Winners

Hunter Region Volunteer of the Year
Bert Reay of Charlestown
Hunter Region Youth Volunteer of the Year
Peter Phillipson of Fingal Bay

Illawarra Winners

Illawarra Region Volunteer of the Year
Lawrie Perkins of Nowra
Illawarra Region Youth Volunteer of the Year
Krystle Marsh of Blackbutt
Illawarra Region Senior Volunteer of the Year
Jenny Braun of Fernhill

Mid North Coast Winners

Mid North Coast Region Volunteer of the Year
Norm Cunningham of Nabiac
Mid North Coast Region Senior Volunteer of the Year
Laurie Smith of Port Macquarie

Murray Winners

Murray Region Volunteer of the Year
Keith Duggan, of Howlong
Murray Region Youth Volunteer of the Year
Luke Brooks of Finley

New England / Northern Inland Winners

New England / Northern Inland Volunteer of the Year
Patricia van Tilburg of Tamworth
New England / Northern Inland Senior Volunteer of the Year
Ivan Hatch of Tamworth

Northern Rivers Winners

Northern Rivers Region Volunteer of the Year
Marie Jane Taylor of Wardell
Northern Rivers Region Youth Volunteer of the Year
Joseph Keane of East Ballina
Northern Rivers Region Senior Volunteer of the Year
Jill Hepburn of Goonellabah

Orana / Far West Winners

Orana / Far West Region Volunteer of the Year
Bevin Brown of Lightning Ridge

Riverina Winners

Riverina Region Volunteer of the Year
Maxwell Day of Lockhart
Riverina Region Senior Volunteer of the Year
Ted Strachan of Cootamundra

South Coast / Capital Winners

South Coast / Capital Region Volunteer of the Year
Kevin Hill of Vincentia

Sydney East Winners

Sydney East Region Volunteer of the Year
Loys Thompson of Rose Bay
Sydney East Region Senior Volunteer of the Year
Meg Harris of Malabar

Sydney Greater West Winners

Sydney Greater West Region Volunteer of the Year
Mary Mamour of Blacktown
Sydney Greater West Region Youth Volunteer of the Year
Phillip Webb of Lithgow
Sydney Greater West Region Senior Volunteer of the Year
Sabine Erika of Blackheath

Sydney Inner West Winners

Sydney Inner West Region Volunteer of the Year
Stephen Sanson of Croydon
Sydney Inner West Region Youth Volunteer of the Year
Ashley Douglas of Lilyfield
Sydney Inner West Region Senior Volunteer of the Year
Frank Marjason of Drummoyne

Sydney North Winners

Sydney North Region Volunteer of the Year
Les Pearson of Denistone East
Sydney North Region Senior Volunteer of the Year
Murray Block of Mosman

Sydney South / Macarthur Winners

Sydney South / Macarthur Volunteer of the Year
Edward Richards of Engadine
Sydney South / Macarthur Youth Volunteer of the Year
Amanda Grant of Cronulla
Sydney South / Macarthur Senior Volunteer of the Year
Margaret (Peggy) Moore of Miranda

Bookmark and Share